Korreláció a matematikai statisztika fogalma, ahol
a korreláció ideológiai bázisában megtalálható két különböző együtt változó mennyiség, amelyek vagy hatnak egymásra vagy nem, amikor együtt változnak. Modern ideológiánk igyekszik valami hatást keresni a kettő között. Asztrológia régi ideája igyekszik egymástól független együtt változónak tekinteni őket. Minket ebből leginkább, a második verzió szerint:
A két mennyiség együtt változó volta érdekel
ahol az egyik mennyiség változásainak megfigyeléséből következtetéseket vonunk le, a másik változásait illetően. Nem vizsgáljuk, hogy az egyik mennyiség hat-e fizikailag, matematikailag, szubjektíve vagy bárhogyan a másikra, az együtt változásuk folyamán.
Fontosabbnak tartjuk, hogy a korreláció erős legyen a két tényező között, mert ezt véljük a pontosságunk kulcsának, semmint ennek miértjét.
E szempontból nem vagyunk válogatósak, lehetne a madarak röpte is, vagy bármi más, ha lenne hozzájuk adatbázis vagy megragadható infó arról, hogy fognak repülni. Viszont a csillagok nem rossz választás, abból a szempontból, hogy van a helyzetükről a jövő héten is előre ismert és kiszámolt mennyiségi helyzet.
Hatnak a bolygók ránk, vagy tánc van egy univerzális ritmusra?
Asztrológia működési magyarázatainál sokszor olvashatunk tudományos és késhegyre menő ellenérveket arra, hogy hatnak vagy nem hatnak ránk a bolygók. Főleg a Hold, amikor irányítja a női ciklusokat. És ebből következően, ha nem hatnak, akkor nem működik tudományosan az asztrológia, ha meg hat, akkor meg hol igen hol meg nem. Az asztrológia régi szép szolgáló leánya életünknek, és régisége felől nézve, nem ítéli meg mi ma a tudományos és mi nem az.
E régi modell szerint csak erős a korrelációja – az együtt mozgása – a bolygóknak a földi eseményekkel. Nem egymásra hatás szinten, hanem mint ha táncolnának együtt. Egyik lépéseivel követve a másikat, egy közös alakító és szinkronizáló cél vagy ritmus szerint. Működése, pontossága és problémássága ebből a szinkronból adódik, és nem a bolygók fizikai hatásaiból. Amikor ez a korrelációs szinkron gyenge, akkor nem valósul meg az együtt mozgás. Ennek a szinkronnak a vizsgálatát a Horaryban az elődöktől ránk maradt eljárások tudják biztosítani.
Gyakori matek példa a korrelációra,
hogy amikor a gólyák száma a faluban növekszik, akkor az újszülötteké is. Ez is korreláció.
Táncol velük a valóság, egy ütemre mozognak, miközben semmi közük egymáshoz. Eközben mindkettő a saját pályáját járja be és a saját életét éli. Lehetett volna a vakond is újszülött jelző, vagy bármi még. De így a gólyák lettek a régi alt-facebook hírfolyam. Felnéztek az oszlopra és látták, hogy vannak e gyerekek vagy nincsenek.
Ma a modern ideológia – talán könnyebbségként vagy csak – szereti a világa igazságstratégiájának megközelítésében, pusztán a fizikai világ dolgainak egymásra hatásával magyarázatát adni, a fizikai világ változásainak.
Az együtt változás témájában
van egy olyan hihetetlenség távlat,
ami ideiglenesen kiszabadíthatja gondolkozásunk ebből a megszokott rendszerbeli üzemeltetésből.
Ennek során a rendszer elemek, információ közvetítőkké is válhatnak, ami kétségtelenül nehezen akceptálható lehet a napi elménk számára.
Ha tudjuk tartani magunkat még is ehhez az irányhoz, a dolgok egymásra hatása mellett, akkor ez a szolgáltatás kiterjesztés portfólió, szolgálhat olyan adalékokkal számunkra, amik a tapasztalati vakfoltjainkat áthidalva, a dolgaink és ügyeink értését pontosabbá tehetik, és ezekben a döntési szabadságunkat növelhetik. Például:
A Hold mint
legközelebbi égitest társunk,
esetében
az asztrobiológiai meg tömegvonzási hatásán túlmenően, egy közvetítő hídként vagy kapocsként is tud üzemelni, az ég és a föld között.
Tud erős lenni meg gyenge is, a keringési adatbázisa szerint.
Ha erős, akkor jól táncol, és pontosan közvetít információkat. Ha gyenge, akkor csetlik botlik, és nem tud korrelálciójával ebben remekelni.
Az a téma, ami felel a fizikai ciklusokért, korrelációjával kiterjesztve információt is közöl például az események haladási irányáról vagy akár a jelen pillanat cselekvési erejéről is.
Kérdéseink hozzásimulnak az égi adatbázishoz
amikor a Horaryban egy életbeli témánkkal kapcsolatban felmerült kérdéseket vizsgáljuk. Nem szükséges, hogy fizikai kapcsolat legyen közöttük. Egyik adatbázis táblában a bolygók mennyiségi pozíciói vannak végtelen sorokban, a másikban az esemény tényleges vagy várható történései szintén végtelenhez tartva. Két külön végtelen világ, még is együtt mozog.
És ha magas a korreláció a kettő között, egy íven mozognak és
grafikonjainkból leolvashatóak
az esemény várható kimenetelek
az adatbázis azon részeiből is, amelyek még a jelen pillanat előtt vannak. És ezekkel az esemény kimenetelekkel úgy tudunk számolni a jelenben, mint ha egy lezárt múlt következményei lennének. Továbbá a Horary megadja azt a lehetőséget is, hogy ehhez a lezárt múlthoz a jelenben egy másik akciót társítsunk, amitől lehetőség szerint meg tud változni, a várható kimenetel.
Az események változásai – ideális esetben – hozzá simulnak az adatbázisban is követhető változásokhoz. De ideális eset sose lesz, csak az ezt nagyon közelítőre tudunk hajtani. Ezért beszélünk az asztrológia kapcsán valószínűségekről és nem tutiságokról.
És minél magasabb ez a korreláció, annál inkább együtt mozognak a résztvevők, miközben továbbra sem hatnak egymásra.
Így a bolygópozíció értékek hordozó információivá tudnak válni, az esemény változások várható kimeneteleinek. Valamint magyarázattal szolgálnak az elmúlt események forrás okainak jobb jelenbeli megértéséhez.
Ebből már érezhető, hogy kijelölődnek az Óraasztrológia mozgásterületei, és specializációi az önismeret régiók és a konkrét élet események várható kimenetelei közötti vizsgálódások kérdésében is.
Az esemény és égi modell esetén
Ideológiai bázisunkban, az egyik tényezőnek az égi komponens-adatbázis adatainak pillanatnyi helyzetét használjuk, és hozzá a régi hagyomány elemzési örökségét, ennek az adatbázis halmaznak az adataira, a változásaira vonatkozóan.
A másiknak meg a kérdésben szereplő eseményt és ennek változását, várható kimenetelét.
E kettő tényező között – minél erősebb – korrelációs kapcsolatot tudunk megfigyelni, annál pontosabb várható kimenetel jelzéssel számolhatunk.
Önismeret vagy Világismeret is korrelációs vezetettségű-e?
A Kérdőasztrológia irányultsága elsősorban világismereti. Arra kíváncsi, a világban történő eseményeknek, híreknek mi lehet valójában a kiváltó oka. Amitől ellenőrizhetőségének kérdései sem csupán egy képesség vagy tulajdonság bemondásán, vagy azokkal való egyetértésen vagy egyet nem értésen alapulnak, hanem egy esemény bekövetkezései vagy be nem következései tudják mutatni.
És ezzel a hozzá állással mozog az önismeret felé fordított kérdésekben is.
Az önismereti asztrológia múltirányultságában, láthatóan inkább egy belső történet múltbéli már meglévő okát keresem, amiből majd egy jövőbeli viselkedés okára próbálok következtetni.
A Kérdőasztrológiában egy külső és jövőbeli esemény várható kimenetelét keresem, aminek vagy van elmúlt története vagy nincs.
Láthatóan más és más az, amit várok e két iránytól, még ha a rendszer ugyan az is. És más és más fogja biztosítani a vissza ellenőrizhetőség lehetőségét is.
Az Önimereti adatokban mindig lesz egy redundancia, rengeteg plusz jelenlévő és alvó komponenssel, amik nehezen választhatók el a tiszta aktív cselekvést hozó adattól. Sok nézőként jelen lévő romatikus komponensnek is szerepet oszt ki, feltételezve, hogy ezek is aktív összetevői lehetnek majd a jövőbeli önismeretnek.
A Kérdőasztrológia adataiban inkáb arra az aktív okra koncentrál, ami egy bizonyos fókuszú esemény bekövetkezéshez vezet és ebben teljesítmény hordozó okként lépett fel. A nézőként jelen lévő komponenseket külön választja, tudva hogy ott vannak, még sem vonja be az elemzésbe és nem oszt nekik lapot.
Így láthatóan a kérdőasztrológiai szemlélet az önismeretben is inkább a jövőbeli működtető erők teljesítmény központú fókuszát és felelősét keresi, abban az esetben is ha azok a jelen teremtményei és nincs múltbéli okuk. És a modernkori asztrológiai romatikát az alvó és nézelődő komponensekre hagyja. Ismeri a romatikát és a reményt, és a sok megörökölt és modern eljárást, de helyükön kezeli és szükségtelenül nem vonja be őket az elemzésekbe.
A Kérdőasztrológia a fenti működéséből adódódan, több saját felismert tévedésével szembesült az évszázadok folyamán. Ezek a tévedések és ezek korrigációi vezették, tanították és tették pontosabbá.
Továbbá ez vezetett a „szolgáló leány” szerű szerényebb szerepkörének felismeréséhez is, az elmút korok embere számára, akkor amikor még egy tévedés egy fej lehullásába került.
De, visszakanyarodva modern korunkhoz
Az esemény utat nem látni előre
pusztán az eseményben haladva és abból kinézve
Viszont az égi komponens-adatbázis adatainak az összefüggéseiből, az elemzési hagyomány örökségből és ennek fordulataiból még is tudunk következtetni – az eseményben utazva – az esemény várható kimenetelére.
Ebben tud segítségünkre lenni e régi szolgálónk, ránk hagyva, hogy ezt aztán mennyire tarjuk tudományosnak vagy anélkülinek.
Ha erős a korreláció az égi modell és az esemény között,
az égi modell jó közelítéssel mutatja az esemény vagy kérdés várható jövőjét
Aminek örülünk. Ezért, a kérdések beérkezésekor ellenőrizzük, hányadán állunk a korreláció várható erősségét illetően.
A teljesség igénye nélkül, és röviden, ennek a vizsgálatnak a Horaryban hat, a múltból örökölt kardinális pontja van:
-
- Van-e akceptáció a kérdés kiértékelésére – vagyis van-e bármilyen korrelációra alkalmas kapcsolat az égi modell és a fizikai tényező között. Itt még a korrelációs erő nem szempont, itt még csak a „simulási szándékot” vizsgáljuk.
- Van-e sérült Hold – zavartalan lesz-e a közvetítés, a korreláció ereje a modell és a fizikum között, mivel a Hold közvetít az égi modell és az esemény között a kérdésben. Ezzel az eseménykövetés lehetőségét ellenőrizzük.
- Van-e konszideráció – várható-e akadályozó, gátló tényező a kérdés megítélését és kiértékelését illetően. Ezzel a vizsgálat akadályozó tényezőit merjük fel.
- Van-e helyzetleírás – helyzettükrözés, mert az égi modellben kell lenni már kezdetben valamilyen leíró utalásnak az eseményre. Ezzel a szinkronizációhoz szükséges előfeltételeket ellenőrizzük.
- Bele illik-e a kérdés a kérdések értelmezési tartományába – mivel be kell tartani bizonyos kérdéskritériumokat.
- Az emberi tényező – itt is megjelenik az asztrológus személyében az emberi komponens tévedési lehetősége. Amire szintén van visszajelzési lehetőség a modellben, hogy minimális szinten tartható legyen ennek a rizikója is.
Ha ezek stimmelnek, abból sejthető, hogy a korrelációs erő megfelelő lesz, a kérdés kiértékeléséhez.
Ha nem, többnyire elvetjük a kérdéssel való foglalkozást, mert alacsony marad a korreláció ereje, emelkedik az esemény várható kimenetelére a szórásunk, és bizonytalanná válhat az esemény vagy az önismereti téma követése az égi modellből. Ilyen akkor fordul például elő, amikor egy trend erős és képes önmagát alakítani a céljai felé.
Ezért tehát a Horary látszólagos szigora, és ellenőrzési törekvései, hogy minél magasabb értéken tudja tartani a korreláció erejét, és ebből adódóan – az esemény várható kimenetelét vagy az önismeretet illető – minél pontosabb megítélést tudjon biztosítani, kérdéseinket illetően.
AKADNA KÉRDÉSEM – JELENTKEZEK!
Információk Kérdőasztrológiai Konzultációhoz